Wspieraj prawidłowy rozwój dziecka

Koszyk

ćwiczenia

Jak ćwiczyć CORE dziecka? Do czego to mu potrzebne? – ćwiczenia które bezpiecznie można wykonywać samemu w domu z dzieckiem i dużą piłką

Dzieciaki lubią się ruszać. To podstawa ich dzieciowego jestestwa. Wcale nie zostały stworzone do siedzenia na łóżku w pozycji skulonej z telefonem w dłoni. To cywilizacja i my cywilizowani rodzice ich tego uczymy. A co jeśli zamiast telefonu kupić piłkę?! Można w Biedro jak się trafi ofertę fit. Taka piłka o dziwo ma większy i znacznie lepszy wpływ na rozwój rosnącego szkraba. Z taką piłką można się świetnie bawić 😲

Co to ten CORE?

Core to inaczej nazywane mięśnie trzymające nasz tułów w pozycji wyprostowanej. To one, gdy są słabe lub nadwyrężone (np. ciężkim plecakiem, albo długim siedzeniem przed komputerem), skutkują bólem pleców.
Mięśnie posturalne, o których tutaj mowa, odpowiadają nie tylko za prawidłową postawę, ale i utrzymanie równowagi. To rusztowanie dla kręgosłupa stabilizuje miednice i dzięki niemu wszystkie inne mięśnie oraz stawy lepiej, sprawniej funkcjonują, co za tym idzie jesteśmy silniejsi i zdrowsi.

Odkąd urodziła się Lilka, piłka towarzyszy nam nieustannie. Oczywiście ćwiczenia dostosowuję do jej rozwijającej się motoryki. Ale największa satysfakcja wynika z tego, że Lilka naprawdę chętnie sama ćwiczy. Na początku trzeba znaleźć czas, mieć zestaw przygotowanych ćwiczeń, no i piłkę. Reszta zależy od Waszego nastawienia.

Oswajanie dziecka z piłką

Po pierwsze i najważniejsze: nie zmuszajcie dziecka do ćwiczeń! Wystarczy, że przy okazji zabaw na dywanie zrobicie jedno ćwiczenie z piłka i dalej, z dnia na dzień, będziecie rozszerzać repertuar. Pozwólcie dzieciom powoli przyzwyczajać się do piłki. Super metodą jest skakanie, bądź turlanie na piłce dziecka, które leży na plecach.
Jeśli sami ćwiczycie i znacie ćwiczenia z piłką, to może też warto je dziecku zaprezentować? Nie po to żeby powtórzyło, ale zobaczyło, że piłka nie taka straszna dla ukochanej mamy czy tatusia. My mamy w domu dwie piły. Przyznaję, trochę miejsca zajmują ale zabawa na nich jest przednia. I wiem, że żadne skrzywienie oraz inne dolegliwości kręgosłupa nam nie straszne, póki nasze piłki są w grze 😉

Wyzwanie

Jeśli zależy Ci na zdrowiu i dobrym samopoczuciu własnego dziecka to spróbuj zrobić z nami te proste ćwiczenia pokazane w filmie. Na początek wystarczą 3 powtórzenia. Jak zapamiętacie schemat możecie zwiększać ilość ćwiczeń.

Wszystko zależy od WAS!

Do kolejnych ćwiczeń!